Яка різниця між AR і VR?

Анастасія Горбунова

5 хвилин читати

04.11.2022

Новітні технології, які приголомшують своїми можливостями!

У блозі технологічної системи AR_Book ми часто говоримо про силу цифрових впроваджень, які сміливо змінюють життя кожного з нас. Сьогодні ми детальніше розкажемо про їх унікальність та сегменти, за якими вони поділяються. 

Що таке AR?

Доповнена реальність — це реальність, яка набуває різних цифрових форм, що легко можуть бути двовимірними, чудово підходячи для роботи з навчальною інформацією. Вона передбачає творення унікального 3D-формату, який підвищує зацікавленість та зосередженість школярів.

Що таке VR?

Віртуальна реальність — це можливість, яка повністю занурює учнів в альтернативні цифрові світи, доступ до яких здійснюється через імерсивні пристрої (наприклад, через навушники та ручний контроль), які дозволяють орієнтуватися у віртуальному просторі. Важливо зазначити, що ця «подорож» є особливо важливою у шкільному процесі, бо відкриває дитині глибинне розуміння робочих процесів предмета. 

 

Це дві довершені технологічні можливості, які ідеально функціонують одна з одною. Головна відмінність — рівень занурення у цифрову реальність. VR є повним занурення, а AR частковим. 

Але спільного в них набагато більше, ніж різного! 

Віртуальна та доповнена реальність в освіті є симбіозом, що відкриває можливість  ефективного навчання, яке сприяє зосередженості та зацікавленості сучасного школяра.

 

Як працюють VR та AR технології?

VR та AR технології надають інтерактивний функціонал для роботи вчителя. У системі AR_Book ми активно допомагаємо впроваджувати експерименти у програми для навчання, відкриваючи учню нову шкільну реальність. Доповнена реальність в освіті легко надає усі механізми, щоб розглянути 3D-модель з навчального предмета, а віртуальна реальність буквально «занурює» у нього! 

Динамічний світ потребує своїх динамічних впроваджень, особливо, коли людство переживає гостру стадію інформаційної кризи, проблема якої це швидка втрата сконцентрованості на чомусь одному.

 

Ми хочемо впевнено зазначити про важливість використання інтерактивності у сучасному навчанні, бо лише це сприяє модернізації освіти, яка так необхідна сучасному поколінню.