03.03.2023
Вчителі надають освітню силу сучасній молоді, тим самим даруючи можливість для їх кращого майбутнього. Вчителі спрощують складне, а абстрактні поняття роблять доступними для кожного з освітян.
Але головна роль вчителя є іншою — він є справжнім прикладом!
З найменшого віку дитина ділить свій світ на дорослих (батьки/вчителі) та дітей (однолітки/друзі). Образ учителя часто викликає прямо асоціацію з довірою, дорослим, що наближений до родини. Це надає велику відповідальність та силу, яку можна по-різному використовувати.
Класична школа довгий час малювала вчителя суворим та стриманим. Головне правило для учнів навколо нього це дисципліна. Але, наскільки дієвий такий «портрет» у сучасній школі?
З’ясуймо разом!
Протягом довгого часу «холодний» вчитель був типовим описом для професійного спеціаліста. Він пробуджував повагу до себе, а значить — й до шкільних знань. Але, чи це так?
На думку сучасних школярів та студентів, ідеальний учитель повинен володіти глибокими знаннями, а також такими якостями, як доброта, уважність, почуття гумору і тактовність. Це є фундаментом довіри до особистості, позбавляє страху поставити питання та почати по-справжньому навчатися.
Доброта є одним із найважливіших ресурсів кожного вчителя і дозволяє йому створювати умови для самостійності та творчого саморозвитку своїх учнів. Без любові й доброти дуже важко змусити працювати когось, навіть залучивши новітні методи освіти.