09.03.2023
Думаю, що багато хто з нас захоплювався науковою фантастикою у дитинстві! Мав змогу «доторкнутися» до світу майбутнього через літературу, або фільми.
Але, з тих подій минуло багато часу, кінострічка «Назад у майбутнє» вийшла у 1985 році, і з огляду на це, ми вже живемо у майбутньому, хоча в нас ще немає летючих автомобілів. Поки що…
Для початку, проаналізуймо навіщо людині потрібні роботи.
Роботи переважно виконують небезпечну для людини роботу, оскільки вони здатні працювати в надзвичайних умовах. Діджитал-помічники можуть впоратися з підняттям важких вантажів, роботою з токсичними речовинами та завданнями на фабриках і заводах. Саме така технологічна багатозадачність вже допомогла багатьом міжнародним компаніям запобігти нещасним випадкам, а також заощадити час і гроші.
Ще один розділ, який точно повинен бути розглянутим, бо це відповідальна цифрова місія, що допомагає сучасним хірургам досягти нових рівнів швидкості та точності під час виконання складних операцій. Усе завдяки технологіям штучного інтелекту та комп’ютерного зору. Деякі роботи-хірурги навіть можуть виконувати завдання автономно, дозволяючи хірургам контролювати процедури з консолі.
Відповідаючи на головне питання цієї статті — так, роботи вже серед нас. Але їх місія дуже позитивна, місія модернізації та прискорення нашого світу.
Планується, що роботи та штучний інтелект повністю пристосовуються до нашого повсякденного життя до 2025 року.
І звісно, це може мати величезні наслідки для кількох бізнес-секторів, зокрема охорони здоров’я, обслуговування клієнтів і логістики, «забираючи» робочі місця у людей.
Але повна заміна людини — це питання для науково-популярної фантастики, яке ми ще будемо розглядати наступні 5-10 років.