19.04.2023
Сом Світлана: власниця агенції A4C, яка розробляє і запускає маркетингово-комунікаційні проєкти, формує відділи комунікацій і працює з репутацією брендів і перших осіб компаній, директорка з розвитку компанії In White, співзасновниця ГО “Сенси”
Відповідальність ми несемо незалежно від того, чи є ми авторами цифрового контенту, чи ні. Людина відповідальна за дії, які відбуваються у її житті.
Питання в тому, що життя останні три роки приносить все більше і більше випробувань. В тому стресі, в якому перебуваємо, стається багато емоційних дій. Створення контенту не є винятком.
Емоції виходять на шпальтах і в пости соціальних мереж.
Окрім того, відкритий і швидкий доступ до створення контенту, який може додати тобі більше уваги й умовного захоплення аудиторії, призводить до жахливих дій. Особливо це стосується підлітків і злочинців, яких безкарність тільки підігріває в створенні подібного контенту.
Відверто…. жахає слово “навчитись” і “робити умовно правильно”.
Моя думка – треба йти глибше. По суті замальовки в соціальних мережах – то є есе, в яких автори висвітлюючи свої думки й позиції.
Отже, для того аби твоє слово набуло сили, надай сили своєму життю, дай відповідь навіщо ти хочеш і робиш цифровий контент, і головне – не втрачай гідності в цьому.
І вчись щиро, шукай нове і не втрачай інтерес до життя.
Дякую за статус експертки. Швидше, зараз трохи більше ніж раніше.Моя думка, що в цій комунікації відповідальний за позитив і контакт саме вчитель. Від нього, особливо в підлітковому віці школяра, залежить рівень тієї самої дієвої комунікації. Наскільки може викладач бути емпатійним і донести без напору і наказового діалогу суть запиту. Допомогти в цьому може тільки любов і відкритість.
Вклоняюсь перед тими, хто обрав фах педагога, це непроста і виснажлива робота.
Особливо в той час, коли джерелом саме знань викладач вже не є.
Його легко заміняє онлайн.
Тож роль викладача зводиться до тьюторства і комунікацій, які мотивують учнів до залучення у процес навчання.
Після закінчення війни, частина дітей і дорослих повернеться в Україну з іншим світоглядом щодо принципів і підходів навчання.
Це дасть наступний поштовх змін в освіті.
Хоч, якщо говорити правдиво, освіта, мабуть, єдина системна галузь, яка за останні 5 років змінилась кардинально. Реформи не торкнулись видів, проте новини останніх тижнів говорять, що і цей час прийшов.
Немає секретів, окрім фокусу і відповіді навіщо. Інформації настільки багато, що в якийсь момент можна втратити орієнтир в тому океані. Ніщо не діє краще, ніж потреба.
Якщо тобі треба зготувати борщ, а рецепту від мами не збереглось, ти навчився швидко.
Тож мій підхід останнього часу:
За першою освітою я викладач і перші 10 років працювала в школі. Тож зараз маючи дітей, які навчаються в школі, бачу наскільки сильно змінилась система.
Вона стає більш демократичною, чуйною. Так, авжеж є криза обсягу знань і підходів, які нашвидку змінюються у світі.
Розплющив очі і вже за пів року АІ навчився малювати як суперовий дизайнер та вести діалоги на рівні дуже свідомого співрозмовника.
В усьому цьому ми можемо переживати зараз страх і кризу дій.
Моя думка, що гуманізм і людяність – це єдині знання, які повинна передати школа учню. Навчити мислити критично й усвідомлено. Вміти концентруватися і хотіти навчатися. Все інше легко можна отримати двома навичками кнопки в діджітальному форматі.
На мою думку, формат має бути комбінованим.
Навчання на уроці + навчання після, де менше дій за партою і більше проєктної й групової роботи, де є максимальна самоорганізація дітей.
Викладачі часто грішать тим, що досі думають, що вони є носієм знань. Викладач – це провідник і ефективним, думаю, є той урок, після якого учень самостійно починає шукати ще більше знань про те, що йому розповіли.
Прикладом такого усвідомленого викладання є Олексій Коваленко, що проводить лекції в національному музеї. Екскурсовод Юля Бевзенко. Вчителі лекції, яких збирають сотні тисяч переглядів на Ютубі. Вони всі, захоплюючи початком процесу, мотивують вивчати та копати далі.
Складне питання, бо якість засвоєння знань – це синтез і практика.
Отже, думаю тестування у вигляді питань, над якими треба думати, а не тицяти рандомно “так” чи “ні”).
Бо й досі пригадую моє здивування, коли один з учнів на ДПА з математики, маючи знання на рівні 2 балів впродовж року, отримав 5.
І він чесно сказав, що рандомно ставив галочки у відповідях.
Ми домовились, що якщо буду робити ставки колись, аби виграти купу грошей, покличу його)
Але це мінуси будь-якої системи, як перевірити успішність дій.
Тут багато суб’єктивного завжди. Тому, на мою думку, якість засвоєння – це інтерес після; що учень хоче продовжувати процес навчання і займається самоосвітою.