04.11.2022
Як амбасадор системи AR_Book та AR_Teacher Людмила ознайомлена із загальною концепцією сервісів.
AR_Teacher буде доступний наприкінці листопада.
Я б сказала, що це не трансформація, а впровадження в освітній процес сучасних цифрових технологій, за допомогою яких ми можемо забезпечити безпосереднє сприйняття учнями об’єктів та явищ навколишньої дійсності, включаючи досліди та експерименти. Експерименти обов’язково повинні бути адаптованими до роботи вчителя та учнів. Це означає, що функціонал системи AR_Teacher повинен бути доступним і зрозумілим у використанні, щоб зберегти час вчителя на підготовку навчального матеріалу до уроку. AR_Teacher дуже цінний ресурс, який акумулює новітні технологічні інструменти. Якщо використовувати функціонал AR_Teacher системно, то це швидко привчає дітей до ефективної та швидкої роботи, як під час уроку, так і в процесі виконання домашніх завдань. Учні самостійно відпрацьовують навички у пошуку потрібної їм інформації,моделюють об’єкти та явища дійсності, проводять дослідження та експерименти, перевіряють факти, критично оцінюючи отриману інформацію, отримують навички критичного мислення, розвивають оцінку явищ і фактів навколо них.
1. Конструювання уроків з використанням цифрових інструментів, що значно полегшують роботу вчителя.
2. Збереження матеріалів уроку в одному місці — кабінеті вчителя. Можливість розміщувати цікаві компетентнісні завдання, тести, які можливо використовувати, як під час уроку, так і після його проведення з метою забезпечення системного зворотнього зв’язку. Така система роботи уможливлює проведення вчителем аналізу уроку та навчальних досягнень учнів.
3. Забезпечує відстеження прогресу кожного учня з метою формування індивідуальної освітньої траєкторії.
Зацікавити учня — це влучна теза. Для цього треба попрацювати з навчальним матеріалом, створити до нього ряд цікавих та актуальних завдань, які пов’язані із життєвими потребами. Такі завдання актуалізують увагу та зацікавленість учня на уроці. Враховуючи вікові особливості учнів та особистісні запити розумієш, які навчальні завдання можуть бути актуальними для нього, як необхідно модернізувати навчальний матеріал. Така персоналізація не тільки підвищує увагу до навчання, вона дає можливість з позиції учня «побачити» вчителя, як особистість, яка тебе розуміє. Ще є інші психологічні аспекти утримання уваги — залучення інтерактивності до навчального процесу, сучасних технологій та нестандартний підхід до викладу навчального матеріалу — усе це можна описати одним словом «здивуй».
Це дуже важливий аспект у роботі вчителя, бо одна з головних задач для нього це формування індивідуальної освітньої траєкторії учня. Що це означає? Це означає, що враховуючи потреби, індивідуальний фізичний та психологічний розвиток учня, ми повинні забезпечити йому такий же індивідуальний освітній розвиток. Тому, використовуючи систему AR_Teacher, де є можливість створення завдань/тестів, а потім забезпечити рефлексію, так и мовити «розкрити» досягнення учня й використовувати його сильні сторони для формування прогресу навчальних досягнень. Рефлексія дає можливість оцінити кожен окремий нюанс, на що учень звернув увагу, де була зроблена помилка, а вже потім проаналізувати дані та знайти конкретну причину. І відповідь до неї. Я вважаю цю функцію глибинної аналітики унікальною у системі AR_Teacher.
Знаю, що команда розробників AR_Book має амбітні плани на майбутнє, з залученням штучного інтелекту до навчального процесу, а також розроблення індивідуальної корекційної програми для дітей з особливими освітніми потребами. Усе це дуже необхідно для оновлення освітнього процесу в Україні.
У першу чергу ми повинні реалізувати ефективні підходи до формування індивідуальної освітньої траєкторії учня. Це важливо, бо кожен учень є індивідуальним. Хтось може досконало знати фізику, хтось вміє писати неперевершені есе, а хтось креативно мислить та мріє працювати у рекламній агенції. Головна задача вчителя розпізнати цей потенціал та допомогти по максимуму його реалізувати. Тому, хочу ще раз підкреслити факт важливості роботи з глибинною аналітикою, що є у системі AR_Teacher.
Не завжди можна вважати тести загальним показником знань учня, тому що кожне оцінювання запрограмоване по-своєму. Якщо ти проаналізував знання учня, зрозумів його слабкі та сильні сторони, а потім розробив новий тест спираючись на такі показники, то звісно, результат буде коректними. Тому для дійсної оцінки треба залучати індивідуальну методику складання тестів.
По-перше, конкретно у системі AR_Book є можливість для реєстрації батьків, які мають змогу оцінити навчальний контент та навчальні досягнення своєї дитини. Розумію переживання батьків, бо вони базуються на хвилюванні за перебування дитини онлайн, бо там неможливо контролювати увесь медіаконтент, який вона «споживає», але, у пропонованому навчальному середовищі батьки мають таку можливість.
По-друге, можна оцінити систему на загальних батьківських зборах, де особисто познайомитись з усім функціоналом додатка та поставити запитання до вчителя, який працює у своєму особистому кабінеті системи AR_Teacher.
Почнемо з того, що ми маємо численні сучасні методи навчання, які є ефективними. Наведу влучний приклад, техніки та прийоми, які описані у книзі з природознавства 1862 року, досі є актуальними. Тому, для мене головним є підбір методів викладання, які забезпечуватимуть усвідомлення учнями на практичному рівні навчального матеріалу. Індивідуальний підхід вчителя до розкриття потенціалу кожного учня, справа непроста. Урок можна ототожнити зі сценарієм театральної вистави, який під час написання автор проживає сам. Це буває психологічно важко, але усе значно спрощується, коли є чітке розуміння своєї цільової аудиторії (клас учнів).
З початку повномасштабної війни в Україні, я два з половиною місяці безкоштовно проводила онлайн-уроки з біології та хімії дітям з різних куточків України та світу на платформі Prosvita. Тоді було справді важко підготуватися до уроку, бо ти не знаєш хто сьогодні чекає на тебе у «укласі». Головне вивести дитину на діалог, а вже потім розпочати сам урок, бо без діалогу буде виключена камера у ZOOM і ніякого зворотного зв’язку не забезпечиш.
Важливо дати вчителю сучасні інструменти для конструювання якісного контенту для проведення уроку, а вже інше залежить від нього самого.
Найголовніша задача у часи випробувань — це підтримувати психоемоційний стан себе та учнів. Посміхайтесь, використовуйте цікаві тематичні ситуації та комічні відео до уроків, у діалозі працюй над доведенням фактів, спонукайте учнів до «постійного чому» . Позитивна емоція дає можливість відволіктися від буденних проблем та краще опанувати навчальний матеріал.