Новітні технології AR та VR, які динамічно модернізують сучасну освіту

Анастасія Горбунова

5 хвилин читати

31.10.2022

 

Новітні технології AR та VR, які динамічно модернізують сучасну освіту 

 

Для того, щоб оцінити ефективність освітньої місії, важливо зрозуміти, що являть собою новітні технології AR, VR та MR.  

Augmented reality (AR) — погляд на реальний (фізичний) світ з цифровими елементами, які передаються через імерсійні пристрої. Mixed Reality (MR) — погляд на реальний (фізичний) світ із накладанням цифрових елементів, де фізичні та цифрові елементи можуть взаємодіяти. Virtual reality (VR) — цифрове середовище з повним зануренням у віртуальний світ. 

 

Динаміка зростання пристроїв для VR у 2021 році становить 9,86 млн –  це вдвічі більше ніж у 2020 році. 

Ще стадії росту залежать від трендів. Наприклад тренд на ігри. Apple, як один з лідерів ринку останні два роки презентує свої AR-ігри та активно планує свій VR Headset, чи тренд на криптовалютні активи, які теж впливають на популярність самого продукту. Усе це зазначає на популярність ринку новітніх технологій. 

 

Але як можливо використовувати ці технології в освітній практиці? 

Зараз ми живемо у часі, коли сучасні студенти звикли ділитися зображеннями та відео, які вони активно публікують у своїх соціальних мережах. Інтерактивність стала частиною їх життя, тому інформація без якісного візуального доповнення буде сприйматися їм поверхнево. Чому б тоді не надати школярам свободу створювати власний контент віртуальної реальності та ділитися ним, а вчителю надати усі потрібні інструменти для побудови технологічного уроку? Саме це пропонують системи AR_Book та AR_Teacher!

Одна з рідкісних розробок систем, що містить  унікальну глибину аналітику, рефлексію, що дозволяє відстежувати показники кожного окремого учня. Можливість залучати понад 2000 тестів до своєї роботи, чи створювати їх самостійно. Понад 30 експериментів з різних предметів, затверджені Міністерства освіти і науки України. 

І усе в вашому смартфоні! 

 

Тому, проаналізувавши усю отриману інформацію вище, можемо сміливо відповісти на запитання про силу новітніх технологій в сучасній освіті, які є необхідними. 

А додатки AR_Book та AR_Teacher допоможуть їх швидкому впровадженню у вашу робочу практику ?