Історія мистецтв, як потенційно новий предмет в шкільній освіті сьогодення

Анастасія Горбунова

5 хвилин читати

09.11.2022

Історія мистецтв — це великий курс, який є фундаментальним для естетичного збагачення учня, відкриваючи йому глибинне розуміння культурних феноменів у світовій історії.

Якщо говорити про феномен сучасного мистецтва, то воно започаткувалося у середині 19 століття (за даними онлайн-енциклопедії Britannica). Художники імпресіоністської школи, що виникла у Франції наприкінці 1860-х років, прагнули звільнити живопис від тиранії академічних стандартів, розпочавши новий виток у мистецтві, сміливо назвавши його новим, «сучасним». 

 

Історія мистецтв важлива, як посібник історії, що візуально показує звідки ми походимо та як змінюємося з часом. Вивчення цього курсу забезпечує розкриття майстерності візуального аналізу учня, його роботу над якісним письмовим обрамленням творів та критичне мислення, що допоможе оцінювати мистецькі твори.  

 

Найголовніше полягає у тому, що учень матиме змогу розкрити свою креативність, яка може стати ефективною для використання у діяльності, яка його зацікавила, бо вона напряму звертається до внутрішніх почуттів та естетичної рефлексії буденності.