Імерсивні технології: новий вимір наукової комунікації

анастасія підгорна

Анастасія Підгорна

5 хвилин читати

29.12.2022

Візуальна інформація – це найефективніший і найшвидший спосіб отримання даних, що робить її потужним інструментом у навчанні. За допомогою грамотної візуалізації ми можемо донести більший обсяг інформації в найкоротші терміни, а також збільшити розуміння, осмислення та найголовніше засвоєння у процесі навчання. На допомогу у візуалізації до нас приходять імерсивні методи навчання та технології віртуальної та доповненої реальності, які активніше входять у наше життя. Не дивлячись на перший погляд що інтерактивні інструменти мають найбільше поширення в наукових напрямках, вони дозволяють створити унікальне середовище з віртуального і реального світу за допомогою технології віртуальної та доповненої реальності, або навіть повністю зануриться у віртуальний світ, сконцентрувавшись на предметі вивчення під час уроків.

Віртуальна та доповнена реальність на уроках

Ефект присутності досягається із застосуванням інтерактивних інструментів та комбінацій новітніх досягнень у сфері доповненої реальності AR (augmented reality), віртуальної реальності VR (virtual reality), змішаної реальності MR (mixed reality) та штучного інтелекту AI (artificial intelligence).

Найбільше занурення досягається за допомогою віртуальної реальності, у якому сенсорна система виключає частково чи цілком зовнішні подразники. Віртуальна реальність дає можливість сприймати довкілля як аудіовізуальним каналом, а й сенсорним рахунок взаємодії з об’єктами віртуальної реальності, залучаючи учня до іншого середовища і роблячи її частиною, таким чином це робить уроки чимось незвичним і надзвичайно цікавим. Цифровізація освіти змінює роль вчителя, який тепер спрямовує учня і намічає йому маршрути в дослідження нових для нього об’єктів, таким чином процес навчання змішується з пасивним, активним, підвищуючи засвоюваність матеріалу роблячи уроки більш ефективними. Такі сценарії стають інструментами імітації навчальних проблем, природних явищ, що захоплюють і водночас безпечних експериментів. Все від масштабу всесвіту до крихітного атома стає доступним не тільки для наочного уявлення, але і для взаємодії.

Сучасні методи навчання диктують нам наше майбутнє та освоювати їх треба вже сьогодні. Цифровізація освіти це вже не якесь марення майбутнього, це те що відбувається вже зараз. Пропонує покращити освіту і володіє інтерактивними інструментами, які це можуть зробити: 3Д технології для створення цікавих експериментів, допоміжні метрики для покращення ефективності уроків, та безліч інших інтерактивних інструментів.

Навчаємось інтерактивно разом з AR_Book!