Гейміфікація, як засіб формування пізнавального інтересу у навчанні

Анастасія Горбунова

5 хвилин читати

17.11.2022

Ще одна найцікавіша тема 21 століття, що містить у собі секрети використання цифрового світу!

 

Гейміфікація — це застосування елементів ігрового дизайну та принципів гри в неігрових контекстах. Гейміфікація додає ігрову механіку в неігрове середовище. Її часто використовують в онлайн-спільнотах, у навчальному процесі та підприємницькій діяльності. 

Метою гейміфікації є залучення споживачів, співробітників і партнерів на співпрацю, обмін знаннями та досвідом, взаємодію один з одним. 

 

Для того, щоб чіткіше зрозуміти принципи та можливості роботи даного цифрового оновлення, треба навести приклад, найвлучніший з яких освіта. Гейміфікація в освіті — це інтерактивність. Сміливе використання новітніх технологій у навчальному процесі, розкриття візуальної майстерності предмету, перетворюючи навчання на цікаву гру, яка сприяє зацікавленості учня.  

 

Урок для учня є дуже випробувальним моментом, бо потребує високої концентрації та справжньої зацікавленості у предметі. Це стає неможливою задачею для сучасного учня, який живе у прискореному цифровому світі, де усе відрізняється своєю динамікою та якісним інтерфейсом. Якщо школа не звертає на це увагу, не впроваджує нові методи навчання до своєї традиційної практики, є висока вірогідність того, що учень втратить зацікавленість. Саме тоді з’являється навчання через гру та нові шляхи для того, щоб здобувати необхідні знання! 

Важливість освіти в нашому житті виходить  за рамки того, що ми можемо прочитати у підручнику. Освіта має силу сформулювати цінності для сучасного покоління, надаючи змогу для пошуку себе, роботою зі своїми навичками та талантами.

 

Створення нових можливостей для шкільної програми є однією з пріоритетних задач для екосистеми AR_Book, яка направлена на просте залучення інтерактивності для шкільних предметів, сміливе використання AR/3D та унікальна можливість розрахувати ефективність пройденого уроку.

Кожен експеримент в екосистемі AR_Book був створений за програмою, яка затверджена Мінестерством освіти і науки України.