Дистанційне та змішане навчання – новий освітній тренд

анастасія підгорна

Анастасія Підгорна

5 хвилин читати

09.01.2023

Школа в її класичному варіанті у багатьох викликає багато питань, крім того, весна-2020 показала батькам чого і як навчають їхніх дітей. До цього ж додається великий обсяг уроків та домашніх завдань, через це замало часу на відпочинок, хобі та інші проблеми. Але перейти повністю на дистанційне навчання не всі батьки та учні готові. Альтернативним варіантом дистанційного навчання може бути змішане. Інформаційні технології в освіті дозволяють перейти на наступний рівень обізнаності та розвитку суспільства.

Для початку пояснимо різницю між системою дистанційного навчання та змішаною формою навчання: 

  • Онлайн-навчання – повністю дистанційне навчання. Із плюсів: індивідуальні заняття з викладачем та комфортна обстановка. Мінус у системі дистанційного навчання є один, але важливий: без спілкування з однолітками дитині нелегко, але у той самий час технології відкрили новий вимір для дітей – месенджери, відеоколи, ігри, тож все це допомагає виключити мінуси у системі дистанційного навчання.

 

  • Змішане навчання (Blended learning) – суміш онлайн- та офлайн-навчання: частину матеріалу школярі освоюють вдома самостійно, частина – у школі.

Із переваг змішаного навчання це – відмінне тренування самоорганізованості, а ще більше спілкування та гарячих суперечок з учителем та однокласниками у класі. Щодо інших переваг, ми зробили перелік важливих плюсів змішаного навчання.

 

Якщо окремо говорити про плюси змішаного навчання:

  • найкраща успішність всього класу
  • освоєння нових освітніх технологій (навіть сучасні школярі не завжди справляються із цим самі)
  • тренування самодисципліни
  • гармонійний розвиток особистості без стресу

 

Варто сказати, що тенденції в онлайн-освіті, які ми бачимо зараз особливо чітко, існували і раніше. Усі тренди, про які ми сьогодні розповімо, існували й раніше: пандемія просто прискорила їх і зробила помітнішими. Важливим трендом сучасної освіти, який точно залишиться надовго з нами — цифровізація. До цього явища відноситься не тільки перехід на дистанційне навчання, але також збільшення ролі мобільних технологій та створення цифрового середовища для учнів які йдуть на урок.

 

Також важливим моментом, є створення адаптивного середовища для учнів. Адаптивні системи дозволяють створити максимально індивідуальний шлях навчання, що враховує когнітивні особливості учня, його способи сприйняття інформації та початковий рівень підготовки та заохотити дітей поспішати на урок з цікавістю.. Поки адаптивні програми мають свої обмеження: вони не дуже підходять для гуманітарних знань і тих областей, які зазнають постійних змін. Але це зони подальшого розвитку технологій.

 

AR_Book створює спеціальне середовище завдяки використанню інформаційних технологій у освіті щоб покращити якість навчання та заохотити учнів поспішати на урок.

 

Навчаймося інтерактивно разом з AR_Book!