Діджиталізація сучасного освітнього процесу

анастасія підгорна

Анастасія Підгорна

5 хвилин читати

27.02.2023

Олена Пашкова

Вчитель ШК I-III 

Вчитель початкових класів, вчитель-методист, тренер НУШ.

  1. Наскільки важливо використовувати імерсивні технології в освіті? 

Використання імерсивних технологій в освіті є цікавою наочною формою роботи, адже здобувачі освіти мають можливість зсередини побачити те, про що важко розповісти «на пальцях». Сучасні технології та методики дають можливість зануритись і побачити на власні очі те, що не можна прочитати в підручнику.

  1. Головна задача сучасного вчителя це…

Сучасний вчитель – це вчитель, який не тільки володіє інноваційними технологіями, а й активно використовує їх на практиці. 

  1. Який метод навчання здається вам найефективнішим у вчительській практиці? 

Традиційні методи навчання в сучасній школі є максимально застарілими і неефективними. Найефективнішими, як на мене, є методи, коли дитина може проявити свою індивідуальність та творчість. Це може бути проєктна робота.

  1. А як можливо розрахувати ефективність уроку? Що відповідає за ці показники? 

Розрахувати ефективність уроку можливо лише в тому випадку, якщо вчитель зацікавлений не тільки в результаті, а й в процесі викладення матеріалу.

  1. Як вважаєте, що може бути головною мотивацією для школяра, щоб почати сумлінно вчитися?

Головною мотивацією для учня є вмотивований вчитель. Фінансово, емоційно, технічно, інноваційно.

  1. Як діджиталізація світу змінює життя кожного з нас? Починаючи з рівня побуту.

Сьогодення настільки швидкоплинне, змінне та багатогранне, що не володіючи сучасними «благами», людина просто не встигатиме жити. Діджиталізація полегшує кожен день. Все можна вирішити тут і зараз. Оплатити проїзд, замовити обід, дізнатись, коли приїде наступний автобус, приєднатись до навчання з будь-якої точки світу… І це все не виходячи з дому.

  1. Наскільки важливо залучати творчий підхід до навчального процесу 

Залучати творчий підхід до навчального процесу максимально  важливо, як для вчителя, так і для учнів. Навчання через творчість дає можливість кожному учаснику процесу розкритися і отримати максимум.

  1. Які сучасні технології можуть мати найбільший вплив на освітній процес? 

На мою думку, найбільший вплив на освітній процес мають сучасні інтерактивні та ігрові технології. Адже через гру (і не тільки з маленькими дітьми) та інтерактивні засоби процес навчання відбувається цікавіше, легше та доступніше. 

  1. Як по вашому, віртуальна реальність може стати революційною в освіті?

Може. Ця революція вже відбувається. Але, як на мене, не так швидко і продуктивно, як могло б бути. Причина проста —- не всі готові до нового. Не всі готові навчатись. Але з кожним роком зміни відбуваються, збільшується кількість бажаючих покращити не тільки своє життя, а й оточуючих. В будь-якій сфері.