Цифрові активи, як головна валюта сьогодення

Анастасія Горбунова

5 хвилин читати

16.11.2022

Криптоактиви — це цифрові активи, які записані в розподільчий реєстр («distributed ledger»). За останні роки слово «криптовалюта» викликало багато запитань, а для когось і переживань, бо ринок такої валюти є абсолютно непередбачуваним. Наприклад, Binance Crypto Market є найпопулярнішим ринком криптоактивів, де можна легко дізнатися останні ціни, обмеження ринку монет та 24-годинну зміну біткойна та інших альткойнів. 

Але наскільки це можна вважати валютою майбутнього чи вже нашого сьогодення?

Для того, щоб зрозуміти цінність «віртуальних» грошей, треба відповісти собі на запитання, як часто ми використовуємо готівку? Кожного року ми все більше відмовляємося від «реальних» грошей, переносячи їх у діджитал-формат. Якщо порівнювати банківську картку з криптоактивними, там теж є свої серйозні відмінності. Усе полягає у тому, що цифрова валюта пропонує людям можливість бути власним банком і способом оплати. Це означає, що транзакції з біткойнами, наприклад, є незворотними й можуть бути відшкодовані лише одержувачем. Це ключова відмінність від транзакцій з кредитними картками, які можна скасувати.  

Наскільки це валюта нашого сьогодення, сказати важко, бо вона досі знаходиться на рівні «для привілейованих», а ось у майбутньому скоріше за все вона стане звичною річчю ?