Новітні технології, як головна підприємницька ідея цього року

IMG_3014

Анастасія Горбунова

5 хвилин читати

14.10.2022

1368 21

Ринок новітніх технологій одна з найперспективніших можливостей у 2022 році. Для того, щоб краще поринути у нього та зрозуміти внутрішні процеси, ми вирішили поспілкуватися з CEO компанії-розробника Flex Reality Михайлом Шубіним. 

Добрий день, Михайло! Ви співзасновник Flex Reality, CEO стартапу AR_Book, підприємець, людина, яка точно не боїться слова «digital» та сміливо рухається до модернізації системи в Україні. Було б дуже цікаво дізнатися про ринок AR, VR та MR: що це таке та як це працює? 

Добрий день! Дуже приємно бачити зацікавленість до новітніх технологій, тому залюбки розкажу про те, як це працює, про внутрішні механізми залучення у роботу та навчання AR, VR та MR. VR допомагає моделювати віртуальну реальність, у яку можна потрапити завдяки імерсійним пристроям. AR – це технологія доповненої реальності, яка дозволяє розміщувати змодельовані об’єкти у реальному світі. Змішана реальність (MR) поєднує реальний та віртуальний світ для створення нового, де фізичні та цифрові об’єкти знаходяться та взаємодіють. Це саме те, що досліджує наша компанія AR_Book, ефективно допомагаючи впроваджувати новітні технології у роботу та навчання.

Дуже цікаво! Говорячи про новітні технології та ринок України, на якому етапі діджиталізації ми перебуваємо? 

Для цього треба звернутися до динаміки розвитку, як до головного показником будь-якого ринку. Динаміка зростання пристроїв для VR у 2021 році становить 9,86 млн –  це вдвічі більше, ніж у 2020 році (якщо спиратися на дані звітів TrendForce). Якщо до цієї інформації ми додамо факт того, що AR розривається у три рази швидше за VR та впливає на розвиток самого ринку, який переходить у свою найактивнішу фазу росту, то зрозуміємо масштаби даного digital-продукту. Ще стадії росту залежать від трендів. Наприклад, тренд на ігри. Apple, як один з лідерів ринку, останні два роки презентує свої AR-ігри та активно планує свій VR Headset, чи тренд на криптовалютні активи, які теж впливають на популярність самого продукту. Тому, підсумовуючи, це дуже перспективний ринок та надсучасні технології, які ми активно впроваджуємо в українську освіту завдяки AR_Book.

Дякую за таку обширну відповідь! Зразу відчуваєш глибинне розуміння усієї важливості впровадження діджиталізації у систему навчання в Україні. Звідси виникає останнє запитання, як заспокоїти батьків, які переймаються, що їх діти дуже багато часу проводять онлайн? 

Знаю, що багато батьків досі відносяться з острахом до надшвидкої діджиталізації своїх дітей, особливо, коли фраза «ти знову у телефоні сидиш?» з кожним роком стає актуальною. Це треба просто прийняти. Сучасний світ складається з цифрового та новітнього за яким важливо встигнути, особливо, для нового покоління дітей, які вже народилися у digital-світі. Лякає не постійне використання новітніх технологій, а нерозуміння, що дитина там шукає та дивиться. Саме через це у системі AR_Book є багато можливостей для батьків, щоб слідкувати за навчанням та результатами їх дітей. Розуміння всього пройденого матеріалу та можливість вносити свої корективи — усе це особливості новітніх технологій. Цього не треба боятися, треба вчитися, як розумно та ефективно їх використовувати у своєму житті та житті своїх дітей.